Přesně podle názvu projektu „Technika bez hranic“ se odehrával již čtvrtý výjezd našich žáků do Trnavy na školení FESTO. 15 žáků Střední průmyslové školy a Obchodní akademie Bruntál a 15 žáků odborné školy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku se zúčastnilo třídenního školení v Trnavě přímo v areálu Materiálovotechnologické fakulty.  

Program školení navazoval na školení v Praze a byl velmi bohatý. Školení bylo zahájeno přednáškou ze základů průmyslové automatizace. Poté byli žáci rozděleni do tří pracovních skupin, ve kterých rotovali na praktických pracovištích (průmyslová automatizace, 4.0 výrobní linka, virtuální realita, comapact trainer, 4.0, MecLab – výrobní továrna). V závěrečné části školení byla provedena prohlídka moderních materiálně-technologických pracovišť na hostující fakultě. Program školení byl doplněn o prohlídku historického centra Trnavy s průvodkyní.

Takto organizovaná školení mají pro žáky naší školy výrazný přínos a nabyté znalosti mohou potom uplatnit v budoucnosti.

PaedDr. Marek Bocián

Skip to content