V pondělí 6.3. se studenti ze tříd 3.C a 3.D za doprovodu paní učitelky Sobotíkové společně se skupinou žáků z Polska vydali na školení do firmy FESTO v Praze.

Ihned po příjezdu do FESTA žáky čekalo malé občerstvení, a poté přednáška o historii firmy a úvodu do pneumatiky. Dále zjistili, jak firma začínala a co vyrábí v současnosti. Žáci byli ubytování v plovoucím hotelu Racek, kde na ně čekali pohodlné dvoulůžkové pokoje a každý den zajištěné snídaně a večeře.

V úterý si žáci vyzkoušeli zapojování pneumatických obvodů podle různých zadání a schémat a mohli si tak procvičit své mozkové závity. Po obědě přímo ve firmě, jeli do centra Prahy projít si Síň slávy Českého hokeje a další okolní památky.

Třetí den žáci pokračovali v zapojování obvodů a poté si prohlédli části výrobních linek a zjistili, jak vlastně fungují. Po školení studenti opět vyjeli, ať už metrem či tramvají, objevovat krásy Prahy dle libosti.

V den odjezdu si žáci ještě poslechli závěrečnou přednášku o Průmyslu 4.0, diskutovali se zaměstnanci o všem, co se za ty dny dozvěděli a následně po obědě odjeli zpátky do Bruntálu.

Jan Župka, 3.C

 

 

Skip to content