Žáci 4.C a žáci 3.D Střední průmyslové školy a Obchodní akademie v Bruntále se zúčastnili společně s 18 žáky Odborné školy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku školení ve firmě Festo v rámci projektu Technika bez hranic. Čtyřdenní školení proběhlo v Praze v termínu od 28.11. do 01. 12. 2022. 

První den jsme se seznámili s firmou formou teoretických přednášek. V dalších dnech se studenti zabývali pneumatickými systémy, u kterých zkoušeli jejich praktické využití. Ve skupinách zapojovali na výukových panelech různé pneumatické systémy podle pracovního sešitu, který obsahoval několik úloh. Praktická výuka byla na programu také třetí den, kdy se věnovali elektrickým pohonům a linkám. Žáci byli opět rozděleni do skupin a střídali se na stanovištích představující různé modely průmyslových linek. 

Na těchto přednáškách se studenti dozvěděli, co to jsou pneumatické systémy, jejich funkčnost a jak se používají v reálné praxi.  

V rámci odpoledního programu jsme navštívili Síň slávy českého hokeje🏒🏆. To nám umožnilo nejen nahlédnout do historie tohoto sportu, ale také vyzkoušet si různé hokejové aktivity, které nám přinesly spoustu zábavy. 

Druhý den jsme se rozhodli navštívit  centrum Prahy, abychom mohli nasát vánoční atmosféru🎄 během procházky po Staroměstském náměstí.

Žáci si byli velmi spokojeni, odnesli si z Prahy mnoho zkušeností, rad i zážitků😊. 

 

 

Skip to content